128. klub Královny Elišky – 7. 11. 2017

128. klubový večer se konal v úterý 7. listopadu 2017V úvodu jsme zhodnotili podzimní 36. ochutnávku vín, která se uskutečnila 19. října za účasti vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Oldřich Drápal – Brno, Vinařství Reisten – Pavlov a Vinselekt Michlovský – Rakvice. Ochutnali jsme 12 vybraných vín těchto vinařství. Možnost poznat, případně si zakoupit nová vína z vinotéky, tak dostali i ti, kteří se poslední letošní ochutnávky nezúčastnili. 

Probrali jsme zajímavý návrh pro kuřáky, využívající zákonné výhody klubových akcí, a to vytvoření odděleného kuřáckého prostoru.
Připomněli jsme si historii medailí Klubu královny Elišky. Máme nabídku od akad. sochaře Vladimíra Oppla na vypracování návrhu na novou výroční pamětní medaili. Členové klubu mají možnost navrhnout motiv.
Členové klubu a jejich přátelé jsou zváni na sobotní svatomartinské menu u příležitosti oslavy svatého Martina do Vinárny U Královny Elišky. Budete mít příležitost ochutnat svatomartinská vína z Vinařství Štěpán Maňák a Vinařství Vladimír Tetur. Pro milovníky piva bude v nabídce speciální svatomartinské pivo z pivovaru Starobrno.

https://www.ukralovnyelisky.cz/pametni-medaile

Účastnit se jarní ochutnávky v příštím roce má zájem Vinařství Dvořáček LTM – Mikulčice, které známe z roku 2012. Svá nová vína nám ing. Dvořáček představí v prosinci. Takže se můžeme těšit. Následovala společná večeře a posezení ve vinárně.