182. klub královny Elišky – 7.3.2023

182. klub královny Elišky se uskutečnil v úterý 7. března 2023 od 19 hod.
Hostem klubového večera byl ing. Zdeněk Gajdík, spolumajitel Vinařství sv. Barbora Ratíškovice. Během ochutnávky ve vinotéce nám s ing. Anetou Ehrenbergerovou, obchodní a marketingovou zástupkyní vinařství,
představili mladé vinařství v srdci bývalé hornické oblasti, které obhospodařuje 10 ha vinic. Kromě růžového sektu ZWr jsme ochutnali 7 bílých, převážně suchých vín (RB, RŠ, HI, RR, TČ, PÁ a TČ res) a jedno červené Merlot Elegance. Vína chutnala, diskuse byla bohatá.

Mladý kolektiv lidí pod vedením sklepmistra a technologa ing. Petra Bízy umí vyrobit skvělá vína, o čemž svědčí velké množství ocenění. V minulém roce se stali šampionem soutěže O Hustopečskou pečeť s Tramínem červeným a v konci roku získali zlatou medaili v Salonu vín ve Valticích a zařadili se mezi 100 nejlepších vín a 61 vinařství z Čech a Moravy.

Následovala velmi chutná společná večeře a tradiční přátelské posezení ve vinárně. Diskuse o vinařství, víně i dalších akcích klubu byla zajímavá. Byla i příležitost ochutnat několik vybraných vín, prezentovaných vinařstvími na posledním klubu a Zlaté pečeti (7.2.2023). Na závěr jsme naplánovali jarní 49. ochutnávku (30. března 2023).