184. klub královny Elišky – 2.5.2023 – Víno Hruška

184. klub královny Elišky se konal v úterý 2. května 2023 od 19 hod. Hostem klubového večera bylo rodinné vinařství Víno Hruška – Blatnička. Během ochutnávky ve vinotéce nám Tereza Buchtová, obchodní zástupkyně vinařství, spolu se sommeliérem Janem Blahynkou představili vinařství působící v katastru obce Blatnice a Velehrad. Ochutnali jsme 7 zajímavých a velmi pěkných vín ze 3 kolekcí:
 Fresh collection 2022 – Merzlink, Hibernal, Tramín Červený&Ryzlink Rýnský
Classic collection 2021 – Rulanské šedé, Rulanské modré&Dornfelder
Top Collection 2021 – Sauvignon, Merlot

Historie vinařství Víno Hruška sahá do roku 1842, kdy se píší první zmínky o rodině jakožto vinařích v katastru obce Blatnice. Samotnou společnost VÍNO HRUŠKA založili manželé Libuše a Stanislav Hruškovi v roce 2007. Sídlo společnosti je v malebné obci Blatnička, kde je využívá­n místní terroir k výrobě kvalitních a odrůdově charakteristických vín z této ob­lasti. Tajemstvím úspěchu je jed­noznačně kvalita vín, poskytované služby a prostředí. Dárek v podobě kvalitního vína lze doplnit o delikatesy z produkce chráněné dílny. Nabízí doplňky v podobě mý­del, dekorativních svíček, vinných nálevek nebo vývrtek.Unikátní Terroir Bílých Karpat dodává ví­nům nezaměnitelný a jedinečný charakter. Nyní v Blatničce a okolí obhospodařuje téměř 90 hektarů vinic.

Následovala společná večeře a tradiční přátelské posezení ve vinárně. Během pokračující diskuze navazující na ochutnávku byla příležitost prezentovaná vína zakoupit či objednat.