190. klub královny Elišky – 5.12.2023 – Moravíno Valtice

Poslední letošní a již 190. klub královny Elišky se uskutečnil v úterý 5. prosince 2023 od 19 hod. Hlavním bodem programu bude ochutnávka vinařství Moravíno  – Valtice. Majitel vinařství ing. Ludvík Budín nám vybral vína z nového portfolia vinařství a tím i vybrané vzorky na připravovanou 52. ochutnávku. Ochutnávku 8 výborných vín (5 bílých – SZ, RŠ, SG, RR, CH a 3 červených – CS, ME, FR) vedl sklepmistr vinařství pan Lubomírn Černý. Následovala zajímavá diskuse. Po ochutnávce klubový večer pokračoval společnou večeří. Probrali jsme plánované akce (ochutnávka jihoamerických vín 22.12.2023), zejména rozlučku se starým rokem (30.12.2023)

Moravíno – vinařství se sídlem ve Valticích, v hlavním městě vína, hospodaří na 33 hektarech vlastních vini. Vinice se nacházejí ve Valticích na vynikajících viničních tratích jako Kačisdorfské pole, Pod Reistnou a Knížecí vyhlídka. Ing. Budín je předsedou spolku a iniciátorem založení VOC Valtice.

Bílá vína jsou jemně aromatická s vůní květin, doplněná medolipových akcentem. Červená vína se vyznačují vůní po lesním ovoci a džemu. Vybrané partie vín zrají v dubových a barikových sudech.