193. klub královny Elišky – 5.3.2024

193. klub královny Elišky se konal v úterý 5. března 2024 od 19 hod. Hostem klubového večera byla paní Šárka Janda, obchodní zástupkyně Vinařství Jakubík Zlechov. Během ochutnávky ve vinárně nám představila vinařství z malebného Slovácka a ochutnali jsme 8 zajímavých vín. Po skončení byla možnost si vína zakoupit či objednat.
Přátelství, relaxace, smích to vše se v dnešním světě často ztotožňuje s vínem. K vínu Jakubík toho však patří mnohem více. Jsou to láska, víra a naděje. Tři neodmyslitelné vlastnosti, které jako sudičky doprovází víno Jakubík od prvního výhonku na vinici, přes úzkostlivou péči o hrozny až k samotnému zrání vína v tradičních sudech. Právě láska, víra a naděje se zrcadlí v podobě srdce, kříže a kotvy nejenom v logu dnes už zavedeného vinařství, na jeho nezaměnitelných etiketách, ale především v duši celého vinařského rodu Jakubíků.
Vinařství Jakubík se nachází v samém srdci Moravy a malebného Slovácka. V krajině, kde řeka Morava vždy dávala půdě živiny a sílu. Ve Vinařství Jakubík se k vínu přistupuje s pokorou. Cesta, kterou se vinařství vydalo, v sobě spojuje tradiční postupy našich předků a tu nejmodernější technologii. S úctou k přírodě! Vína z Vinařství Jakubík rozezvoní a potěší srdce každého vinařského gurmána.
Následovala společná večeře a posezení ve vinárně. Ochutnali jsme i několik vybraných vín, prezentovaných vinařstvími na posledním klubu a Zlaté pečeti (6.2.2024). Rovněž jsme si pověděli o přípravě jarní 52. ochutnávky (21. března 2024). Pan Oldřich Drápal představil dvě novinky slámových vín, která budou na této ochutnávce.