27. klub Královny Elišky – 4. 11. 2008

Agenda 27. klubu královny Elišky – poměrně rozsáhlá a byla probrána prof. Ventrubou za přitomnosti 13 členů. Celkem se prezentace vinařství Maděřič a společné večeře účastnilo 19 členů a 12 hostů.

 • Klubové poplatky – již se neplatí. Bylo zopakováno, že členové klubu si zakupují poukázky na večeři – pro sebe i své známé (viz předchozí zápis)
 • Hodnocení 9. ochutnávky z 23. 10. 2008 – jednoznačně kladné, vinařství byla dobrá a vyrovnaná. Bylo však hodně lidí a méně místa, z čehož vyplynul návrh pro další ochutnávky: ubrat místa na sezení v hlavní lodi, tzn. ponechat pouze stoly s 6 místy naproti stolům s vinaři a přidat místa na sezení do „tunelu“. Možnost rezervací místa byla ponechána. Výstava byla také do budoucna odsouhlasena, jako kulturní obohacení celé akce.
  Z ochutnávky je možno již objednávat (Bohemia sekt – Starý Plzenec, Vinařství Livi – Dubňany, VINSELEKT Michlovský – Rakvice , Vinařství Sonberk – Popice, Vinařství U kapličky – Zaječí)
 • Nominace na Zlatou pečeť – platí, že vinařství, které není schopno dodat víno, které získalo stříbrnou pečeť vypadává z nominace na zlatou medaili. Konkretně se to nyní týká Vinařství Vajbar – Rulandské šedé 2007 – výběr z hroznů – 0,75 l.
 • Nová emise zlatých a stříbrných medailí vázaných na číslo boxu.Dosud ještě několik členů našeho klubu se nerozhodlo a neozvalo, zda mají zájem. Proto jsou žádáni, aby tak učinili mailem, popř. telefonicky. Zájem o zbývající medaile je nejen mezi členy a veřejností, ale i numismatiky. K dispozici je 6 sad číslovaných medaili (93 – 98), které mohou zůstat do dražby na další ochutnávky. Na 9. ochutnávce 23.10.2008 byla stříbrná sada vydražena za 6000 Kč.
  Na příští rok je od pana Oppla přislíbena spolupráce na další medaili, původní záměr na medaili od Karla Zemana se zřejmě nepodaří realizovat. Jsou vítány náměty na další medaile, první návrh – vinárna hlavní loď.
 • Ochutnávky v roce 2009 – I v roce 2009 zůstáváme u tří ochutnávek za rok (únor, červen, říjen), neboť se tato četnost osvědčila.
 • Příprava 10. ochutnávky – Na únorovou ochutnávku jsou plánována 2 vinařství, která se již účastnila dříve – Habánské sklepy a Mikrosvin. Z nových vinařství platí návrhy na PPS Agro Strachotín, Vinařství Maděřič – Moravský Žižkov (zkontaktoval ing. Karbula) a Vinařství Zapletal – Velké Bílovice (zkontaktuje ing. Dostál). Další návrh je na Vinařství Pazderka – Bořetice, které má pouze červená vína.
 • „Mikulášský“ klub 2.12.2008 – nutno upřesnit, zda na příštím klubu představí ing. Dan Mádr zahraniční vína (Portské, francouzská a italská vína)
 • Silvestr 2008 v Elišce – dle informace od ing. Waletzkeho je možno si rezervovat lístky na Silvestra za 1490,- Kč. Dále je možno nechat vystavit dárkové poukázky do Vinárny na libovolnou cenu.
 • Zlatá pečeť 2008 – na únorovém klubu proběhne vyhodnocení a vyhlášení soutěže „Zlatá pečeť“ o nejúspěšnější vína roku 2008.

Prezentace Vinařství Maděřič – Moravský Žižkov – byla velice zajímavá a úspěšná.

 • Po dobré večeři (vepřová rolka a šťouchané brambory) následovala družná zábava do pozdních hodin.
 • Návštěvnost www stránek: stav počitadla – 7850