4. ochutnávka vín – 11. 4. 2007

4. ochutnávka vín se konala 11. dubna 2007 a byla zahájena v 17:30 hod. V příjemném jarním podvečeru jsme si mohli na specialitách připravených na grilu pochutnávat na vzduchu, v zahrádce před vinárnou. Od 18 hod byla na programu vlastní ochutnávka vín pěti vinařství, a to

  • Neoklas, a.s. – Augustiniánský sklep – Šardice
  • Vinařství Krist – Milotice
  • Vinařství Reinsten – Pavlov
  • Víno a Chateau Mikulov a Chateau Bzenec
  • ZD Sedlec – Sedlec u Mikulova

Ve 20 hod v rámci kulturní části večera byli hosté pozváni k prohlídce výstav dvou autorů. Jednak prodejní výstavy kamenů Soni Čermákové „Poutníci časem“ a fotografií Karla Vybírala „Voda Moravského krasu“. Kameny i fotografie se líbily a některé zaujaly natolik, že si je hosté zakoupili.

Přítomným hostům bylo oznámeno, že na setkání členů klubu vinotéky královny Elišky, které proběhlo 3. dubna, byly vyhodnoceny vzorky z 3. ochutnávky (letošní lednové) a byly již rozdány první Stříbrné pečeti. Poté byli všichni srdečně pozváni na 5. ochutnávku, která se bude konat 28. června 2007, což je poslední čtvrtek v červnu.Ve 20 hod byl otevřený teplý a studený bufet, na který se už všichni těšili. Oblíbené lasagne se špenátem, nebo gulášek nenechaly nikoho dlouho zaváhat. Vynikající štrůdl s ořechy také neměl chybu. Dobrot bylo stále dost až do nočních hodin a dobrého pití také. K tanci a poslechu hrála cimbálová muzika Studénka.