45. ochutnávka vín – 21.10.2021

45. ochutnávka vín U královny Elišky, spojená s degustačním menu se konala ve čtvrtek 21. října 2021 v době 19-24 h za účasti 4 předních moravských vinařství – Vinařská škola Valtice, Vinařství Karel Válka, Vinařství Oldřich Drápal a Vinařství Vladimír Tetur.
Všechny přítomné ve zcela zaplněné hlavní lodi vinárny potěšila ochutnávka kávy pražírny Johnny Coffee z Moravského Krumlova, která probíhala po celý večer. V úvodu večera jsme dostali informace o zajímavém a bohatém sortimentu a technologii pražení kávy. Někteří využili možnost nákupu a bylo z čeho vybírat.
Hostem večera bylo i dolnorakouské vinařství Weingut Blaha – Röschitz, které se již podruhé zúčastnilo našich ochutnávek. Z vín zaujaly zejména veltlíny a byla možnost jejich zakoupení.

19.00 – 19.15 zahájení s uvítacím přípitkem
ochutnávka kávy pražírny Johnny Coffee – Moravský Krumlov
19.15 – 20.15 degustační menu obohacené o 4 nominovaná vína
20.15 – 21.45 ochutnávka vín moravských vinařství
                      – Vinařská škola Valtice
                      – Vinařství Karel Válka – Nosislav
                      Vinařství Oldřich Drápal – Brno
                      – Vinařství Vladimír Tetur – Velké Bílovice
                       a dolnorakouské vinařství Weingut Blaha– Röschitz
21.45 – 24.00 přátelské posezení, hudba k poslechu

Připravené menu (zvěřinová paštika, dýňový krém, filovaná panenka s celerovo-bramborovým pyré, čokoládový dortík z cukrárny Florida) a doplněné o nominovaná vína na Stříbrnou pečeť královny Elišky 2021 s průvodním slovem zástupců vinařství bylo účastníky velice kladně hodnoceno. Příjemná atmosféra a diskuse pokračovala během neřízené degustace u stolků vinařů, tak po jejím skončení u stolů, krbu či baru. Někteří členové klubu a jejich hosté se loučili až po půlnoci.