7. klub Královny Elišky – 6. 3. 2007

 • 7. klubu se účastnilo 21 členů a 12 hostů. Předsedkyně klubu přivítala přítomné. Byli představeni noví členové a zopakována jména přítomných členů, aby jsme se měli možnost více poznat nejen podle tváří.
 • Blíží se vyhlášení „Stříbrné pečeti královny Elišky“ z 4. ochutnávky (Habánské sklepy, Trčkovo rodinné vinařství, Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Spielberg a Vinařství Zborovský), které budou uděleny na příštím klubu 3.4.2007. Během tohoto měsíce je třeba provést nominaci 3 vzorků z každého vinařství (1. navrhuje vinařství, 2. vinárna, 3. náš klub) a pozvat vinaře.
 • Byla projednána příprava 4. ochutnávky vín, která se bude konat dne 11. dubna 2007 za účasti vinařství:
  Víno Mikulov a ZD Sedlec (představilo se na minulém klubu), původně navrhovaná Rosa Coeli odřekla. S dalšími dvěma vinařství Modrý sklep – Nový Šaldorf a Augustiniánský sklep – Neoklas Šardice byla účast předběžně již projednána. Dále byla navržena vinařství Krist – Milotice a Valihrachovo vinařství.
  Počet vinařství – bylo odsouhlaseno ponechat účast 5 vinařství s možností snížení počtu vzorků na 6-8.
  Rezervace míst na 4. ochutnávku – každý člen má do 1.4.2007 rezervovány 3 vstupenky. možno využít rezervační systém na klubových WWW stránkách. Po tomto termínu bude nevyužitá kapacita nabídnuta ostatním členům, popř. pro veřejnost.
  Kulturní program – vernisáž a prodejní výstava kamenů Soni Čermákové, hudební produkce, aj.
 • Objednávka vína z letošní 1. ochutnávky – byla připomenuta možnost objednat si do boxů vína vinařství:
  Habánské sklepy, Mikrosvín Mikulov, Vinařství Spielberg, Trčkovo rodinné vinařství a Vinařství Zborovský, stejně jako španělská červená vína firmy BMC Brno, prostřednictví objednávkového listu (na WWW).
 • Rezervace míst na 4. ochutnávku – každý člen má do 1.dubna 2007 rezervovány 3 vstupenky. Po tomto termínu bude nevyužitá kapacita nabídnuta ostatním členům, popř. pro veřejnost.
 • Dále bylo zopakováno, že na klubová setkání i ochutnávky jsou členům rozesílány pozvánky pouze e-mailem. V případě vyžádání lze zasílat SMS.
 • Každý člen klubu obdržel pro sebe i své známé slevové kupony na rok 2007 na úhradu útraty nad 500,- Kč v hotovosti ve vinárně.
 • Byl přednesen návrh, aby na klubovém setkání, kde se nebudou prezentovat vinařství, byla předem označena odrůda, která se bude přechutnávat. Každý člen by tak mohl zajistit svůj vzorek pro společné ochutnání a porovnání.
 • Po večeři následovala prezentace www stránek vinárny a vinotéky včetně klubových stránek, přístupných jen pro členy na soukromé heslo.
 • Následovala soutěž v poznávání vzorků vín a přechutnání vín z Rakouska – zajištěná členy klubu.
 • V přátelské atmosféře se dobře povídalo a poslední členové se rozcházeli kolem půlnoci.