Galavečer U Královny Elišky – 50. výročí – 12. 9. 2015

Galavečer U Královny Elišky, spojený s oslavou 50. výroči zahájení provozu, se konal v sobotu 12. září 2015 ve spolupráci společnosti U Královny Elišky s vinařstvím Znovín Znojmo a pivovarem Starobrno.
Po uvítacích přípitcích zahájil jubilejní galavečer předseda představenstva dr. Pavel Ventruba s ing. L. Walletzkým, který večerem provázel. Po stručném shrnutí historie a současnosti provozu U Královny Elišky následovalo párování piva a snoubení vína s jídlem v průběhu chutného 4 chodového menu.

Degustace vín Znovínu Znojmo, pečlivě vybraných ředitelem vinařství ing. Pavlem Vajčnerem, zahrnovala Veltlínské červené rané 2014 – jakostní, suché, Irsai Oliver 2014 – jakostní, polosladké, Semillon 2014 – pozdní sběr, suché, Zweigeltrebe 2011 – výběr z hroznů, suché a Rulandské šedé 2013 – pozdní sběr, polosuché.
O spojení piva s jídlem velice zajímavě povídal ing. Svatopluk Vrzala, obchodní sládek Starobrna. V průběhu večera byla degustována piva Starobrno 11 Medium, 12 nefiltrované, 12 Drak, Heineken 12o a Zlatopramen NA (nealko).

Samostatným bodem bylo představení nových Cuvée Královny Elišky 2014 ze Znovínu Znojmo a jejich degustace: Sauvignon – bílé, suché a Dornfelder, červené, suché.
Host večera Standa Hložek ve dvou vstupech svým zpěvem a povídáním nejen potěšil, ale i doslova rozparádil všechny přítomné. K tanci a poslechu dále již tradičně hrála a zpívala Alena Oldies.

O půlnoci proběhlo v Hudebním klubu slavnostní nakrojení narozeninového dortu s navazující ochutnávkou Strongbow Cider – jablko, bezinka a lesní plody. Na závěr večera jsme se opět vrátili do vinárny. Mnozí účastníci využili představení nových vozů BMW firmy Renocar k prohlédnutí i příjemnému zakončení večera – odvozu domů.