Moselská vína – Vin d´ Alsace s.r.o. – 19.9.2023

Již 17. ochutnávka vín pro pokročilé U KRÁLOVNY ELIŠKY se konala v úterý 19.9.2023 v době 19-21 hod. Vína vybrala paní Jitka Rolencová, jednatelka rodinné firmy Vin d´ Alsace. Degustaci slavných ryzlinků vedl pan Radim Valenčík. Ochutnávka 9 vzorků vín byla spojena s degustačním menu. Po skončení bylo možné zakoupit nebo objednat prezentovaná vína za sklepní cenu.
Degustační list: Kees Riesling Sekt brut Methode champenoise, Kinheimer Rosenberg Riesling Kabinett Trocken, Graacher Domprobst Riesling Kabinett trocken, Graacher Domprobst Riesling Spätlese trocken, Graacher Dompropst S Riesling trocken, Graacher Himmelreich Riesling -feinherb, Graacher Domprobst Riesling-Spätlese feinherb, Kestener Paulinshofberg Riesling Kabinett, Graacher Himmelreich Spätlese* Riesling
Vin d´Alsace s.r.o. – rodinná firma založená v roce 2006. Firmu tvoří Jitka Rolencová, dcera Irena Valenčíková a její manžel Radim Valenčík. Specializuje se na dovoz vín z Alsaska, kde dováží ze 3 vinařství – Vinařství André Blanck, Vinařství Rolly Gassmann a Vinařství Boeckel. Z Francie dále dováží vína z Cotes du Rhone – Vinařství Charles Tort. Další a neméně zajímavou oblastí, na kterou se zaměřuje, je Německo, oblast střední Mosely – vinařství Weingut Kees-Kieren. Všechna vinařství jsou dlouholetými partnery, se kterými mají nadstandardní vztahy. 

Rezervace žádoucí – tel 733 18 28 34 – vinoteka@ukralovnyelisky.cz. Počet míst limitován.
Fotka