STŘÍBRNÁ PEČEŤ KRÁLOVNY ELIŠKY 2006 – 2017

Nominace pro jednotlivá vinařství jsou vždy tři – od vinařství, vinárny a našeho vinařského klubu. Z nominovaných vín členové klubu hlasováním určí nejúspěšnější vzorek vinařství, který získá Stříbrnou pečeť  (12 vín v roce). Z těchto vín je vybrán nejúspěšnější vzorek každé ochutnávky, který obdrží „Zlatou pečeť královny Elišky“ – nejvýše 3 vína v daném roce. 

2006 / 1
2006/01/01 LIVI, spol. s r.o – Dubňany    – (12) Rulandské modré 2004 – výběr z hroznů
2006/01/02 Nové Vinařství, a.s.              – (22) 2 LARUS 2005, polosuché
2006/01/03 Sonberk, a.s.                        – (34) Rulandské šedé 2004 – pozdní sběr, suché
2006/01/04 Vinné sklepy Valtice a.s.      – (48) Cuveé Cab. Sauvignon x Svatovavř. 2003 ps
2006/01/05 Znovín Znojmo a.s.              – (54) Tramín červený 2005 – výběr z bobulí Zlatá pečeť královny Elišky
2006 / 2
2006/02/11 Vinařství Blanka Ďurinová – Bzenec     – (116) Tramín 2005 – ps, suché
2006/02/12 Vinařství Karel Válka – Nosislav            – (129) Cabernet Moravia 2005 – ps
2006/02/13 Vinařství Pavlov                                    – (132) Rulandské šedé 2005 – výběr z hroznů Zlatá pečeť královny Elišky
2006/02/14 Vin. Trpělka & Oulehla – Nové Bránice – (147) Frankovka 2003 – ps
2006/02/15 Vinum Moravicum a.s. – Bzenec           – (158) Ryzlink Rýnský 2005 – pozdní sběr

2007 / 3
2007/03/16 Habánské sklepy                  – (163) Chardonnay 2005 – pozdní sběr
2007/03/17 Trčkovo rodinné vinařství     – (171) Ryzlink rýnský 2006 – pozdní sběr
2007/03/18 Vinařství Mikrosvín Mikulov  – (188) Ryzlink vlašský 2005 – ps, Goldhamer
2007/03/19 Vinařství Spielberg               – (196) Modrý Portugal 2005 – jakostní
2007/03/20 Vinařství V & M Zborovský   – (207) Zweigeltrebe 2004 – kabinet
2007 / 4
2007/04/21 Neoklas, a.s.                        – (213) Neronet 2005 – jakostní – Prestige Sigillum
2007/04/22 Vinařství Krist                      – (220) Rulandské šedé 2005 – výběr z hroznů
2007/04/23 Víno Mikulov                        – (233) Cabernet Sauvignon 2006 – pozdní sběr, rosé Zlatá pečeť královny Elišky
2007/04/24 Vinařství Reisten                 – (249) Riesling 2003 – pozdní sběr
2007/04/25 ZD Sedlec                           – (256) Tramín červený 2005 – výběr z hroznů
2007 / 5
2007/05/26 Modrý sklep                         – (261) Ryzlink rýnský 2005 – pozdní sběr
2007/05/27 Vinařství Forman a Forman – (276) Frankovka 2002 – pozdní sběr
2007/05/28 Vinařství Kovacs                  – (286) Rulandské šedé 2005 – výběr z hroznů
2007/05/29 Vinařství Štěpán Maňák       – (290) Chardonnay 2006 – výběr z hroznů Zlatá pečeť královny Elišky
2007/05/30 Vinařství Vladimír Tetur       – (302) Tramín červený 2005 – výběr z hroznů
2007 / 6
2007/06/32 Moravíno                             – (323) Sauvignon 2006 – pozdní sběr
2007/06/33 Vinařství Hort                      – (330) Chardonnay 2006 – pozdní sběr
2007/06/34 Vino Hradil                          – (341) Rulandské šedé 2006 – pozdní sběr
2007/06/35 Vinařství Josef Valihrach    – (351) Irsai Oliver 2005 – kabinetní Zlatá pečeť královny Elišky

2008 / 7
2008/07/36 Vinařství Binder                  – (364) Zweigeltrebe 2007 – pozdní sběr, rosé
2008/07/37 Vinařství Dufek                   – (374) Hibernal 2007 – výběr z hroznů
2008/07/38 Vinařství Pavlov                 – (383) Rulandské bílé 2006 – výběr z hroznů
2008/07/39 Vinařství Milan Sedlák       – (393) Tramín červený 2007 – výběr z hroznů
2008/07/40 Znovín Znojmo a.s.            – (404) Irsai Oliver 2007 – jakostní, polosuché Zlatá pečeť královny Elišky
2008 / 8
2008/08/41 Nové Vinařství                   – (411) Ryzlink vlašský 2007 – cépage
2008/08/42 Vinařství Mádl                    – (421) Rulandské šedé 2007 – pozdní sběr Zlatá pečeť královny Elišky
2008/08/43 Vinařství Petr Skoupil        – (435) Rulandské modré 2006 – výběr z hroznů
2008/08/44 Vinařství Vajbar                 – (444) Rulandské šedé 2007 – výběr z hroznů
2008/08/45 Vinné sklepy Valtice a.s.   – (455) Frankovka 2003 – pozdní sběr
2008 / 9
2008/09/46 Bohemia Sekt a.s.             – (461) Bohemia Sekt Blanc de noir´s
2008/09/47 LIVI s.r.o.                          – (474) Frankovka 2006 – výběr z hroznů
2008/09/48 Sonberk a.s.                     – (483) Rýnský ryzlink 2007 – výběr z hroznů  Zlatá pečeť královny Elišky
2008/09/49 Vinařství U Kapličky         – (495) Muškát moravský 2007 – pozdní sběr
2008/09/50 Vinselekt Michlovský a.s. – (503) Rýnský ryzlink 2006 – výběr z hroznů

2009 / 10
2009/10/51 Habánské sklepy             – (517) Zweigeltrebe 2006 – pozdní sběr -0,75 l
2009/10/52 Mikrosvín Mikulov, a.s.    – (526) Ryzlink vlašský 2006 – Liščí vrch, ps – 0,75 l Zlatá pečeť královny Elišky
2009/10/53 PPS Agro, a.s.                 – (533) Pálava 2007 – výběr z hroznů – 0,75 l
2009/10/54 Vinařství Ludvík Maděřič – (541) Sauvignon 2007 – pozdní sběr – 0,75 l
2009/10/55 Vinné sklepy Zapletal      – (552) Rulandské šedé 2007 – výběr z hroznů – 0,75 l
2009 / 11
2009/11/56 Neoklas                           – (560) Ryzlink vlašský 2007 – pozdní sběr – 0,75 l

2009/11/57 Vinařství Kovacs             – (570) Sauvignon 2008 – pozdní sběr – 0,75 l
2009/11/58 Vinařství Lahofer             – (587) Sauvignon 2008 – výběr z hroznů – 0,75 l
2009/11/59 Vinařství Oldřich Drápal  – (594) Veltlínské zelené 2005 – slámové – 0,2 l
2009/11/60 Vinařství Reisten             – (603) Pinot Gris Maidenburg 2007 – pozdní sběr – 0,75 l Zlatá pečeť královny Elišky
2009 / 12

2009/12/61 Moravíno                         – (612) Rulandské šedé 2008 – pozdní sběr Zlatá pečeť královny Elišky
2009/12/62 Vinařství Dvřáček LTM   – (624) Modrý Portugal Kosher 2006 – jakostní
2009/12/63 Vinařství Marcus             – (635) Chardonnay 2006 – výběr z hroznů
2009/12/64 Vinařství Štěpán Maňák –  (641) Tramín červený 2008 – pozdní sběr
2009/12/65 Vinařství Vladimír Tetur   – (651) Rulandské šedé 2008 – pozdní sběr

2010 / 13
2010/13/66 Rod. vin. Jedlička a Novák (667) Kácary cuvée 2008 – pozdní sběr Zlatá pečeť královny Elišky
2010/13/67 Vinařství Balážovi               – (671) Ryzlink vlašský 2008 – kabinetní
2010/13/68 Vinařství Karel Válka          – (686) Cabernet Moravia 2007 – pozdní sběr
2010/13/69 Víno Mikulov-Bohemia       – (693) Cabernet Sauvignon 2008 rosé – ps
2010/13/70 Znovín Znojmo                   – (700) Sauvignon 2008 – pozdní sběr
2010 / 14
2010/14/71 Nové Vinařství                       (715) Cygnus 2007 – RR+SG, polosuché Zlatá pečeť královny Elišky
2010/14/72 Vinařství Esterka                   – (720) Veltlínské červené rané 2009 – pozdní sběr
2010/14/73 Vinařství Pavlov                     – (731) Rulandské šedé 2009 – výběr z hroznů
2010/14/74 Vinařství Stapleton-Springer – (745) Roučí 2006 -cuvée PN+SL – pozdní sběr
2010/14/75 Vinařství Vajbar                     – (751) Muškát moravský 2009 – pozdní sběr
2010 / 15
2010/15/76 Patria Kobylí                    – (765) Zweigeltrebe 2009 – pozdní sběr
2010/15/77 Vinařství Sedlák              – (773) Tramín červený 2009 – pozdní sběr Zlatá pečeť královny Elišky
2010/15/78 Vinařství Sonberk            – (787) Tramín 2008 – slámové, GC – 0,35 l
2010/15/79 Vinařství U Kapličky         – (796) Alibernet 2009, CD – pozdní sběr
2010/15/80 Vinselekt Michlovský       – (803) Ryzlink vlašský 2008 – pozdní sběr

2011 / 16
2011/16/81 Habánské sklepy             – (816) Cabernet Sauvignon 2008 – pozdní sběr – 0,75 l
2011/16/82 Mikrosvín Mikulov            – (823) Muškát Moravský 2009 – pozdní sběr, FL – 0,75 l
2011/16/83 PPS AGRO                      (832) Pálava 2009 – výběr z hroznů – 0,75 l Zlatá pečeť královny Elišky
2011/16/84 Vinařství Kovacs              – (840) Rulandské bílé 2008 – pozdní sběr – 0,75 l
2011/16/85 Vinařství Ludvík Maděřič – (856) Cabernet Sauvignon 2009 – výběr z hroznů – 0,75 l
2011 / 17
2011/17/86 Neoklas                            – (866) Neronet 2007 – jakostní, 0,75 l
2011/17/87 Vinařství Gotberg             – (876) Pálava 2009 – výběr z hroznů – 0,75 l
2011/17/88 Vinařství Lahofer              – (885) Rulandské šedé 2010 – výběr z hroznů – 0,75 l
2011/17/89 Vinařství Mokruša            – (892) Chardonnay 2010 – pozdní sběr – 0,75 l
2011/17/90 Reisten                             (907) Pinot Blanc Maidenburg 2008 – pozdní sběr-0,75l Zlatá pečeť královny Elišky
2011 / 18
2011/18/91 Moravíno                            (914) Sauvignon 2010 – výběr z hroznů – 0,75 l Zlatá pečeť královny Elišky
2011/18/92 Rod. vinařství U Samsonů – (927) Frankovka 2009 – pozdní sběr – 0,75 l
2011/18/93 Vinařství Štěpán Maňák    – (932) Tramín červený 2010 – pozdní sběr – 0,75 l
2011/18/94 Vinařství Vladimír Tetur     – (941) Rulandské šedé 2010 – pozdní sběr – 0,75 l
2011/18/95 Vinné sklepy Valtice          – (956) Merlot 2009 – pozdní sběr – 0,75 l

2012 / 19
2012/19/96 Rod. vinařství Jedlička – Novák – (964) Frankovka 2008 – VOC – 0,75 l
2012/19/97 Vinařství Dvořáček LTM, s.r.o.  – (970) Sauvignon 2011 – MZV – 0,75 l
2012/19/98 Vinařství Karel Válka –              – (987) Cabernet Sauvignon 2008 – bar, ps – 0,75 l
2012/19/99 Vinařství Volařík                        – (997) Merlot 2009 – výběr z hroznů, suché – 0,75 l
2012/19/100 Znovín Znojmo                       (1004) Ryzlink rýnský 2010 – VOC, suché – 0,75 l Zlatá pečeť královny Elišky
2012 / 20
2012/20/101 Vinařství Fabig – Hustopeče     – (1011) Veltlínské zelené 2011 – MZV-0,75 l
2012/20/102 Mádl Váš vinař – Velké Bílovice(1022) Ryzlink rýnský 2011 – ps – 0,75 l Zlatá pečeť královny Elišky
2012/20/103 Vinařství Oldřich Drápal – Brno – (1032) Sauvignon 2011 – ps – 0,75 l
2012/20/104 Vinařství Štěpánek – Mutěnice – (1042) Sylvánské zelené 2011 -ps-0,75 l
2012/20/105 Vinařství Vajbar – Rakvice        – (1053) Pálava 2011 – výběr z hroznů – 0,75 l
2012 / 21
2012/21/106 Nové Vinařství – Měřín              – (1060) Veltlínské zelené 2011 – pozdní sběr – 0,75 l
2012/21/107 Sklep Maryša – Šitbořice           – (1075) Rulandské bílé 2011 – ps – 0,75 l
2012/21/108 Vinařství Sedlák – V. Bílovice    – (1083) Tramín červený 2011 – ps – 0,75 lZlatá pečeť královny Elišky
2012/21/109 Vinařství Petr Skoupil – V. Bílovice (1091) Rulandské šedé 2011 – 0,75 l
2012/21/110 Vinařství U Kapličky – Zaječí    – (1102) Muškát moravský 2011 – kabinet – 0,75 l

2013 / 22
2013/22/111 Mikrosvín Mikulov – Mikulov     – (1114) Muškát moravský 2011-ps,FL-0,75l
2013/22/112 PPS AGRO, a.s. – Strachotín   – (1123) Pálava 2012 – mzv – 0,75 l
2013/22/113 Vinařství Kovacs – Novosedly   – (1133) Ryzlink rýnský 2011-VOC-0,75l
2013/22/114 Vinařství Ludvík Maděřič          – (1146) Cabernet Sauvignon 2011–ps
2013 / 23
2013/23/115 PATRIA Kobylí, a.s. – Kobylí    – (1153) Frankovka rosé 2011 – ps – 0,75 l
2013/23/116 Vinařství Lahofer – Dobšice     – (1166) Tramín červený 2012 – vh
2013/23/117 Vinařství Prath – Josefov          – (1170) Veltlínské zelené 2012 – jakostní Zlatá pečeť královny Elišky
2013/23/118 Vinařství Reisten – Pavlov        – (1181) Ryzlink vlašský 2011 – ps – 0,75 l
2013 / 24
2013/24/119 Moravíno – Valtice                              – (1936) Sylvánské zelené 2012 – pozdní sběr – 0,75 l Zlatá pečeť královny Elišky
2013/24/120 Vinařství Sonberk – Popice                – (1205) Pálava 2012 – pozdní sběr, polos., S
2013/24/121 Vinařství Štěpán Maňák – Žádovice   – (1214) Rulandské šedé 2012 – vh
2013/34/122 Vinařství Vladimír Tetur – V. Bílovice – (1220) Neuburské 2012 – jakostní

2014 / 25
2014/25/123 Gotberg – Popice                       – (1234) Pálava 2012 – výběr z hroznů
2014/25/124 Vinařství Karel Válka – Nosislav – (1246) Cabernet Moravia 2012 – BIO, pozdní sběr Zlatá pečeť královny Elišky
2014/25/125 Vinné sklepy Valtice                   – (1251) Ryzlink rýnský 2012 – pozdní sběr COLL
2014/25/126 Znovín Znojmo                           – (1264) Pálava 2012 – výběr z hroznů, Teroir Club
2014 / 26
2014/26/127 Rod. vinařství Jedlička a Novák (1276) Svatovavřin. rosé 2013 – VOC, polosladké
2014/26/128 Vinařství Oldřich Drápal – Brno (1281) Rulandské šedé 2012 – ps, polosladké Zlatá pečeť královny Elišky
2014/26/129 Vinařství Vajbar – Rakvice         (1294) Pálava 2013 – výběr z hroznů
2014/26/130 Vinařství Volařík – Mikulov         (1301) Veltlínské zelené 2013 – kabinet, polos.
2014 / 27
2014/27/131 Rodinné vinařství Sedlák           (1315) Tramín červený 2013 – ps, polosladké Zlatá pečeť královny Elišky
2014/27/132 Sklep Maryša – Šitbořice            (1321) Sauvignon 2013 – ps, polosuché
2014/27/133 Víno Hřiba – Robek – Čejkovice (1334) Rulandské šedé 2013 – ps, polosladké
2014/27/134 Vinařství Štěpánek – Mutěnice  (1344) Ruland. šedé 2013-vzh, sladké

2015 / 28
2015/28/135 Carkov Wines – Vrbovec               (1354) Rulandské šedé 2013 – vzh, polosuché
2015/28/136 PPS AGRO, a.s. – Strachotín        (1361) Pálava 2013 – pozdní sběr, polosladké
2015/28/137 Vinařství Mádl – Velké Bílovice     (1372) Ryzlink rýnský 2013 – pozdní sběr, suché
2015/28/138 Vinařství Skoupil – Velké Bílovice (1382) Irsai oliver 2014 – jakostní, polosuché
2015 / 29
2015/29/139 Nové Vinařství – Měřín                 (1395) Rulandské modré rosé 2014 Cépage- ps, suché Zlatá pečeť královny Elišky
2015/29/140 Vinařství J. Valihrach – Krumvíř    (1401) Neuburské 2009 – výběr z hroznů, suché
2015/29/141 Vinařství Marian Vrba – Mutěnice (1413) Chardonnay 2014 – pozdní sběr, polosuché
2015/29/142 Vinařství Reisten – Pavlov           (1425) Pinot Gris Maidenburg 2013 – pozdní sběr
2015 / 30
2015/30/143 Mikrosvín Mikulov                        (1432) Ryzlink vlašský 2014 – pozdní sběr, FL, suché
2015/30/144 Moravíno – Valtice                       (1441) Sauvignon 2014 – pozdní sběr, suché Zlatá pečeť královny Elišky
2015/30/145 Vinař. Bábíček/Vacenovský        (1453) Rulandské šedé 2014 – ps, polosuché
2015/30/146 Vinařství Lahofer – Dobšice        (1462) Ryzlink rýnský 2014 – VOC, suché      

2016 / 31
2016/31/147 Vinařství Sonberk – Popice           (1470) Ryzlink rýnský 2013 – pozdní sběr, suché S Zlatá pečeť královny Elišky
2016/31/148 Vinařství Š. Maňák – Žádovice     (1481) Ryzlink vlašský 2014 – ps, Terroir, polosuché
2016/31/149 Vinařství V. Tetur – V. Bílovice    (1492) Sylvánské zelené 2015 – pozdní sběr, polosladké
2016/31/150 Znovín Znojmo – Šatov                (1502) Veltlínské zelené 2014 – ps, Ledňáček říční
2016 / 32
2016/32/151 Vinařství Gotberg, a.s. – Popice    (1510) Sylvánské zelené 2015 – pozdní sběr Zlatá pečeť královny Elišky
2016/32/152 Vinařství Karel Válka – Nosislav   (1525) Cabernet Moravia 2013 – jakostní, suché
2016/32/153 Vinařství Oldřich Drápal – Brno     (1530) Veltlínské zelené 2015 – mzv, suché
2016/32/154 Vinařství Starý vrch – Hustopeče  (1541) Veltlínské zelené 2015 – pozdní sběr, suché
2016 / 33
2016/33/155 Rod. vin. Sedlák – Velké Bílovice  (1554) Tramín červený 2015 – pozdní sběr, polosuché
2016/33/156 Vinařská škola Valtice                  (1560) Müller Thurgau 2015 – kabinetní víno, suché
2016/33/157 Vinařství Štěpánek – Mutěnice     (1570) Chardonnay 2015 – pozdní sběr, suché
2016/33/158 Zámecké vinařství Bzenec           (1585) Sauvignon 2015 – výběr z hroznů, polosuché Zlatá pečeť královny Elišky

2017 / 34
2017/34/159 PPS AGRO – Strachotín              (1593) Tramín červený 2016 – pozdní sběr, polosuché
2017/34/160 Rod. vinařství Jedlička – Bořetice (1603) Chardonnay 2015 – pozdní sběr, suché
2017/34/161 Vin. Stan. Mádl – Velké Bílovice   (1610) Sauvignon 2015 – pozdní sběr, suché
2017/34/162 Vinařství Vajbar – Rakvice            (1623) Pálava 2016 – pozdní sběr, suché
2017 / 35
2017/35/163 Moravíno – Valtice                        (1633) Sylvánské zelené VOC 2016 – pozdní sběr, suché
2017/35/164 Nové Vinařství – Měřín                 (1642) Pinot Noir 2015 Cépage – výběr z hroznů, suché
2017/35/165 Víno Jarmila – Dolní Dunajovice  (1650) Veltlínské zelené 2015 – pozdní sběr, suché
2017/35/166 Víno Lípa – Mikulov                      (1666) Cabernet Moravia 2015 – pozdní sběr, suché

Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších vín Vinotéky U královny Elišky za příslušný rok, kterým byla udělena „Stříbrná“ a „Zlatá“ pečeť královny Elišky, probíhá na únorovém klubovém setkání ve Vinárně U královny Elišky. Vinařství obdrží diplom za oceněné víno a hodnotnou originální pamětní medaili našeho klubu z ryzího stříbra (999/1000 Ag, 34 mm, 16 g, proof).

Zlatá pečeť královny Elišky  Vína oceněná Zlatou pečetí Královny Elišky