ZLATÁ PEČEŤ KRÁLOVNY ELIŠKY 2006 – 2023  Zlatá pečeť královny Elišky

Z vín oceněných „Stříbrnou pečetí královny Elišky“ (12 za příslušný rok) je vybráno nejúspěšnější víno ochutnávky a v daném roce nejvýše 3 vinařství získají „Zlatou pečeť královny Elišky“.

2006
2006/01/05 Znovín Znojmo                   – (54) Tramín červený 2005 – výběr z bobulí
2006/02/13 Vinařství Pavlov                 – (132) Rulandské šedé 2005 – výběr z hroznů

2007
2007/04/23 Víno Mikulov                      – (233) Cabernet Sauvignon 2006 – pozdní sběr, rosé
2007/05/29 Vinařství Štěpán Maňák    – (290) Chardonnay 2006 – výběr z hroznů
2007/06/35 Vinařství Josef Valihrach   – (351) Irsai Oliver 2005 – kabinetní

2008
2008/07/40 Znovín Znojmo                   – (404) Irsai Oliver 2007 – jakostní, polosuché
2008/08/42 Vinařství Mádl                    – (421) Rulandské šedé 2007 – pozdní sběr
2008/09/48 Sonberk a.s.                      – (483) Rýnský ryzlink 2007 – výběr z hroznů

2009
2009/10/52 Mikrosvín Mikulov             – (526) Ryzlink vlašský 2006 – Liščí vrch, pozdní sběr
2009/11/60 Vinařství Reisten               – (603) Pinot Gris Maidenburg 2007 – pozdní sběr 
2009/12/61 Moravíno                           – (612) Rulandské šedé 2008 – pozdní sběr

2010
2010/13/66 Rod. vin. Jedlička a Novák – (667) Kácary cuvée 2008 – pozdní sběr
2010/14/71 Nové Vinařství                    – (715) Cygnus 2007 – RR+SG, polosuché
2010/15/77 Vinařství Sedlák                 – (773) Tramín červený 2009 – pozdní sběr

2011
2011/16/83 PPS AGRO                      – (832) Pálava 2009 výběr z hroznů
2011/17/90 Vinařství Reisten              – (907) Pinot Blanc Maidenburg 2008 pozdní sběr
2011/18/91 Moravíno                          – (914) Sauvignon 2010 výběr z hroznů

2012
2012/19/100 Znovín Znojmo               – (1004) Ryzlink rýnský 2010 – VOC, suché
2012/20/102 Mádl Váš vinař               – (1022) Ryzlink rýnský 2011 – pozdní sběr, suché
2012/21/108 Vinařství Sedlák             – (1083) Tramín červený 2011 – pozdní sběr, polosuché

2013
2013/23/117 Vinařství Prath                – (1170) Veltlínské zelené 2012 – jakostní
2013/24/119 Moravíno                        – (1193) Sylvánské zelené 2012 – pozdní sběr

2014
2014/25/124 Vinařství Karel Válka       – (1246) Cabernet Moravia 2012 – BIO, pozdní sběr
2014/26/128 Vinařství Oldřich Drápal   – (1281) Rulandské šedé 2012 – pozdní sběr, polosuché
2014/27/131 Rodinné vinařství Sedlák (1315) Tramín červený 2013 – pozdní sběr, polosuché

2015
2015/28/135 Carkov Wines                  – (1354) Rulandské šedé 2013 – výběr z hroznů, polosuché
2015/29/139 Nové Vinařství                 – (1395) Rulandské modré rosé 2014 Cépage – pozdní sběr, suché
2015/30/144 Moravíno                         – (1441) Sauvignon 2014 – pozdní sběr, suché

2016
2016/31/147 Vinařství Sonberk                – (1470) Ryzlink rýnský 2013 – pozdní sběr, suché S
2016/32/151 Vinařství Gotberg                – (1510) Sylvánské zelené 2015 – pozdní sběr
2016/33/158 Zámecké vinařství Bzenec  – (1585) Sauvignon 2015 – výběr z hroznů, polosuché

2017
2017/34/162 Vinařství Vajbar                  – (1623) Pálava 2016 – pozdní sběr, suché

2017/35/163 Moravíno                            – (1633) Sylvánské zelené VOC 2016 – pozdní sběr, suché
2017/36/169 Vinařství Reisten                – (1692)  Chardonnay Classic 2014 – pozdní sběr 

2018                        
2018/37/172 Vinařství Štěpán Maňák     – (1721) Ryzlink vlašský 2016 – výběr z hroznů, polosuché
2018/38/178 Vinařství Karel Válka         –  (1786) Cabernet Sauvignon 2015 – výběr z hroznů, suché
2018/39/182 Vinařství Starý vrch            – (1825) Pálava 2017 – výběr z hroznů, polosladké

2019
2019/40/184 Rod. vinařství Jedlička       – (1846) Rulandské modré 2015 – výběr z bobulí, suché
2019/41/190 Zámecké vinařství Bzenec – (1903) Rulandské bílé 2017 – VOC, suché                           
2019/42/194 Víno Jarmila                       – (1944) Pálava 2018 – pozdní sběr, polosladké

2020
2020/43/198 Znovín Znojmo                   – (1980) Veltlínské zelené 2018 – výběr z hroznů, suché

2021
2021/44/202 Vinařství Gotberg               – (2021) Ryzlink rýnský 2019 – pozdní sběr, suché 
2021/45/208 Vinařství Oldřich Drápal     – (2084) Cabernia 2013 – výběr z cibéb, sladké 

2022
2022/46/211 Nové Vinařství                    – (2113) Pálava 2021 Cépage – vzh, polosladké
2022/47/214 Tanzberg Mikulov               – (2140) Ryzlink vlašský 2018 Železná – pozdní sběr, suché
2022/48/219 Mikrosvín Mikulov              – (2194) Veltlínské zelené 2019 – TL, vh, suché

2023
2023/49/224 Víno Mikulov                      – (2241) Ryzlink vlašský 2021 – pozdní sběr, suché  
2023/50/227 Vinařství Maryša                – (2275) Pinot Noir 2019 – výběr z hroznů, suché
2023/51/232 Vinařství Dvořáček LTM    – (2283) Tramín 2021 Kněžské – výběr z hroznů, suché

Slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších vín vinotéky U KRÁLOVNY ELIŠKY za příslušný rok, kterým byla udělena „Stříbrná“ a „Zlatá“ pečeť, probíhá na únorovém klubovém setkání ve vinárně U KRÁLOVNY ELIŠKY. Vinařství obdrží diplom za oceněné víno a hodnotnou originální pamětní medaili našeho klubu z ryzího stříbra (999/1000 Ag, 34 mm, 16 g, proof).

Zlatá pečeť královny EliškyVína oceněná Zlatou pečetí Královny Elišky