Ochutnávka španělských vín – 18.3.2022

Prodejní ochutnávka španělských vín a delikates se uskutečnila v pátek 18.3.2022 od 19-21 hod. Vína vybrala a prezentaci připravila firma BMC Brno, která se ve vinárně U královny Elišky naposledy s úspěchem představila v srpnu 2017.
Večerem provázeli Mgr. Radoslav Zeman a Ing. Miroslav Musil. Dozvěděli jsme se o historii, terroiru a přípravě vín z oblastí D.O.Ca Rioja, D.O. Ribera del Duero a D.O. Utiel-Requena. A hlavně byla příležitost ochutnat 10 zajímavých a velice chutných vín. Na úvod byl osvěžující sekt Cava Ministrol Brut a postupně následovaly 2 bílá (El Coto blanco, Coto de Imaz blanco), jedno růžové (Viňa Vilano rosado) a 6 červených vín (El Coto crianza, Viňa Vilano Black a crianza, Murviedro, Coto de Imaz Reserva. Zaujaly zejména červená vína odrůdy Tempranillo, hlavní a typické odrůdy z oblasti La Rioja. Zachutnaly i excelentní mandle, olivy, čokoláda a tradiční picos.

Po skončení ochutnávky pokračovalo přátelské posezení u vína a při hudbě téměř do půlnoci. Byla možnost si všechna vína i pochutiny objednat i zakoupit.