Ochutnávka vín Weingut Blaha – Röschitz: 30.8.2022

řízená degustace vín Prodejní ochutnávka dolnorakouského vinařství Weingut Blaha – Röschitz se konala v úterý 30. srpna 2022 od 18 hod. U KRÁLOVNY ELIŠKY v Brně. Plánovaná kapacita byla zcela naplněna.
Degustační lístek 10 vín z ročníků 2020 a 2021 připravil majitel vinařství pan Martin Blaha, který ochutnávku vín i vedl. Zahrnoval 7 bílých (4 Veltlínské zelené, Riesling, Suvignon blanc a Gelber Muskateller), 1 rosé Zweigelt a 2 červená Blauer Zweigelt Selektion a Barrique). Akci s vinařem domluvil a překlad zajistil ing. Pískovský. Všechna vína bylo možné po skončení ochutnávky zakoupit za příznivou sklepní cenu, případně si objednal. Toto bylo přítomnými bohatě využito k jejich spokojenosti.
Atmosféra a průběh akce se účastníkům velice líbil. Po skončení řízené degustace se pokračovalo chutnou večeří a posezením u dobrého dolnorakouského vína.

Informace o Rodinném vinařství Blaha:
Půda v Röschitz nabízí zajímavou rozmanitost díky prastarému podloží složené z písku, vápna a spraší. Tradiční rodinný podnik se stále vylepšuje díky stálým inovacím a investicím. A díky tomu je milovníkům a znalcům vína umožněno si vychutnat živá vína se silnou osobností. Láska do nejmenšího detailu, důsledné a pečlivé zacházení s vínem leží Martinovi Blahovi u srdce. Typické pro oblast Röschitz jsou ovocná, voňavá vína, plná svěžesti s příjemnou kyselostí. Na žulové a sprašové půdě se obzvlášť báječně daří Veltlínskému zelenému.