řízená degustace vín

Nově jsme pro vás připravili cyklus ochutnávek vín pro pokročilé ve formě řízené degustace snoubené se speciálním menu při posezení v naší stylové restauraci a vinárně. Ochutnávkou 10 vzorků vín Vás provede sklepmistr nebo majitel vybraných špičkových vinařství.

Limitovaný počet 16 účastníků. Rezervace předem je podmínkou. Termíny ochutnávek jsou plánovány na 3. pátek nebo sobotu v měsíci, a to dle možnosti vinařství a kapacity vinárny. Po skončení řízené degustace (cca ve 20 hod) si můžete prezentované vzorky zakoupit za sklepní cenu do vinného boxu nebo vzít s sebou domů. Ale nabízí se možnost využít atmosféry vinných sklepů a pokračovat v příjemném posezení privátní ochutnávkou při živé hudbě.

ZVEME VÁS – PŘIPRAVILI JSME:

5. ochutnávka pro pokročilé se konala v sobotu 18.8.2018 od 18,30 hod. Vinařství SONBERK – Popice. Pan David Pavlíček, sommeliér a obchodník z vinařství Sonberk připravil degustační list, kde byly 3 vína z řady Stříbrný Sonberk (Rulandské šedé & Chardonnay, Ryzlink rýnský a Sauvignon) a 6 vín z edice Velký Sonberk (Riesling, Semillon/Sauvignon, Chardonnay & Pinot gris, barrique, Tramín, Pálava VOC suché a Pálava slámové). To vše bylo snoubeno s výborným 4-chodovým menu šéfkuchaře Lukáše Kříže. Povídání o vinařství a víně bylo zajímavé a trvalo do 21 hod.
Po skončení řízené degustace byla možnost si prezentované vzorky zakoupit za sklepní cenu do vinného boxu nebo vzít s sebou domů. Příjemné posezení při živé hudbě končilo kolem půlnoci.

HISTORIE:

4: 28. 4. 2018 – Sklep Maryša – Šitbořice
Pokračování cyklu 
ochutnávek pro pokročilé U Královny Elišky v Brně
se konalo v sobotu 28. dubna 2018 od 18.30 hod. ve spolupráci s vinařstvím Sklep Maryša – Šitbořice. Degustační lístek 9 vín připravil Roman Fiala, obchodní zástupce vinařství, který společně se sklepmistrem Antonínem Karpíškem vedl degustaci vín. Představená vína všechny přítomné potěšila a byla provázena zajímavým povídáním obou zástupců vinařství Sklep Maryša. Výborné bylo i jarní chřestové menu šéfkuchaře Lukáše Kříže.
Po skončení řízené degustace. která se protáhla téměř do 22 hod., si někteří přítomní prezentovaná vína zakoupili za sklepní cenu a klubové posezení končilo po půlnoci.

3: 17. 2. 2018 – Rodinné vinařství Jedlička – Bořetice
V sobotu 17. února 2018 od 18.30 h na již 3. ochutnávce pro pokročilé byla možnost poznat 10 vzorků vín z Rodinného vinařství Jedlička – BořeticeDegustační list sestavil ředitel společnosti Bc. Jaroslav Suský, který také ochutnávku vín provedl. Všem účastníkům chutnalo spojení se zajímavým Valentýnským menu, které připravil šéfkuchař Lukáš Kříž. Po skončení řízené degustace s velmi poutavým povídáním o vinařství, historii a současné technologii výroby vína (cca ve 20.30 hod) byla možnost prezentovaná vína si zakoupit do vinného boxu nebo vzít s sebou domů. Většina přítomných využila možnost pokračovat v příjemném posezení při živé hudbě.

2: 13. 1. 2018 – Víno Jarmila – Dolní Dunajovice
V sobotu 13. ledna 2018 od 18.30 hod nás ochutnávkou 10 vzorků vín z vinařství Víno Jarmila – Dolní Dunajovice provedl ing. Miroslav Kovács. Povídání o víně, technologii i historii vína bylo velice poutavé. K výborným vínům chutnalo zvěřinové menu šéfkuchaře Lukáše Kříže, doplněné domácí palačinkou, zmrzlinou a španělskou sušenou šunkou. Na závěr degustace, která se protáhla téměř do 22 hod., jsme se dozvěděli i o filozofii a nabídce krystalových vín.

1: 16. 12. 2017 – SVŠ Valtice
Cyklus ochutnávek pro pokročilé byl zahájen v sobotu 16. prosince 2017 v 18,30 hod. Ve spolupráci se Střední vinařskou školou Valtice p.o.  jsme připravili předvánoční degustaci školních vín, kterou vedla obchodní zástupkyně ing. Eliška RybářováVelmi chutné 4-chodové menu připravil šéfkuchař Lukáš Kříž. Po skončení řízené degustace (cca ve 20 hod) bylo možné prezentované vzorky zakoupit za sklepní cenu do vinného boxu nebo vzít s sebou domů, což většina účastníků využila. Rovněž tak většina z 15 přítomných pokračovala v příjemném posezení při výborném víně a živé hudbě.