řízená degustace vín

Od prosince 2017 pro vás připravujeme cyklus ochutnávek vín pro pokročilé ve formě řízené degustace snoubené se speciálním menu při posezení v naší stylové restauraci a vinárně. Ochutnávkou 10 vzorků vín Vás provede sklepmistr nebo majitel vybraných špičkových vinařství.

Limitovaný počet účastníků. Rezervace předem je podmínkou. Termíny ochutnávek jsou plánovány na 3. pátek nebo sobotu v měsíci, a to dle možnosti vinařství a kapacity vinárny. Po skončení řízené degustace (cca ve 20 hod) si můžete prezentované vzorky zakoupit za sklepní cenu do vinného boxu nebo vzít s sebou domů. Ale nabízí se možnost využít atmosféry vinných sklepů a pokračovat v příjemném posezení privátní ochutnávkou při živé hudbě.

PŘIPRAVILI JSME:

7. ochutnávka pro pokročilé se konala v sobotu 24.8.2019 od 19 hod. NOVÉ VINAŘSTVÍ.
Zcela ojedinělou vertikální degustaci vín řady Petanque z ročníků 2015 – 2017 připravil a vedl ředitelem vinařství a hlavním technolog Ing. Petr Ptáček. Vína byla snoubena s výborným vícechodovým degustačním menu. K degustaci bylo připraveno 12 exkluzivních vzorků z výrobního archivu Nového Vinařství. Počet míst na tuto ojedinělou akci byl vinařstvím limitován.

HISTORIE:

6: 16.2.2019 – Vinařství HOLÁNEK – Ivaň
Dosud poslední ochutnávka pro pokročilé 
se uskutečnila v sobotu 16.2.2019 od 18,30 hod. Vinařství HOLÁNEK – Ivaň. Jde o rodinné vinařství sídlící v malebné vesničce Ivaň, nedaleko
Novomlýnských nádrží, Pasohlávek a Aqualandu Moravia. K výrobě vín využívá kvalitní hrozny z vlastních vinic obhospodařovaných ekologickou cestou. Celá plocha 25 hektarů se rozkládá ve viniční trati Aeibis, náležící do mikulovské vinařské podoblasti. Ochutnávku vedl zakladatel vinařství Ing. Hynek Holánek. Degustační list zahrnoval 10 vín, ze kterých některá budou i na 40. ochutnávce. Snoubení výborných vín s Valentýnským menu všem chutnalo.
Ochutnávkový list:  Veltínské zelené PS 2016 – suché, Ryzlink vlašský PS 2017 – suché, Ryzlink vlašský V.O.C 2015 – suché, Rulandské šedé VH 2016 – suché, Rulandské šedé reserva. 2015 – suché, Sauvignon kab. 2015 – suché, Pálava VH 2015 – suché, Pálava PS 2018 – sladké, Zweigeltrebe PS 2018 – rosé, polosuché, Rulandské modré PS 2017 – suché.

5: 18.8.2018 – Vinařství SONBERK – Popice
Již 5. ochutnávka pro pokročilé 
se konala v
 sobotu 18.8.2018 od 18,30 hod. Vinařství SONBERK – Popice. Pan David Pavlíček, sommeliér a obchodník z vinařství Sonberk připravil degustační list, kde byly 3 vína z řady Stříbrný Sonberk (Rulandské šedé & Chardonnay, Ryzlink rýnský a Sauvignon) a 6 vín z edice Velký Sonberk (Riesling, Semillon/Sauvignon, Chardonnay & Pinot gris, barrique, Tramín, Pálava VOC suché a Pálava slámové). To vše bylo snoubeno s výborným 4-chodovým menu šéfkuchaře Lukáše Kříže.
 Povídání o vinařství a víně bylo zajímavé a trvalo do 21 hod.
Po skončení řízené degustace byla možnost si prezentované vzorky zakoupit za sklepní cenu do vinného boxu nebo vzít s sebou domů. Příjemné posezení při živé hudbě končilo kolem půlnoci.

4: 28. 4. 2018 – Sklep Maryša – Šitbořice
Pokračování cyklu 
ochutnávek pro pokročilé U Královny Elišky v Brně
se konalo v sobotu 28. dubna 2018 od 18.30 hod. ve spolupráci s vinařstvím Sklep Maryša – Šitbořice. Degustační lístek 9 vín připravil Roman Fiala, obchodní zástupce vinařství, který společně se sklepmistrem Antonínem Karpíškem vedl degustaci vín. Představená vína všechny přítomné potěšila a byla provázena zajímavým povídáním obou zástupců vinařství Sklep Maryša. Výborné bylo i jarní chřestové menu šéfkuchaře Lukáše Kříže.
Po skončení řízené degustace. která se protáhla téměř do 22 hod., si někteří přítomní prezentovaná vína zakoupili za sklepní cenu a klubové posezení končilo po půlnoci.

3: 17. 2. 2018 – Rodinné vinařství Jedlička – Bořetice
V sobotu 17. února 2018 od 18.30 h na již 3. ochutnávce pro pokročilé byla možnost poznat 10 vzorků vín z Rodinného vinařství Jedlička – BořeticeDegustační list sestavil ředitel společnosti Bc. Jaroslav Suský, který také ochutnávku vín provedl. Všem účastníkům chutnalo spojení se zajímavým Valentýnským menu, které připravil šéfkuchař Lukáš Kříž. Po skončení řízené degustace s velmi poutavým povídáním o vinařství, historii a současné technologii výroby vína (cca ve 20.30 hod) byla možnost prezentovaná vína si zakoupit do vinného boxu nebo vzít s sebou domů. Většina přítomných využila možnost pokračovat v příjemném posezení při živé hudbě.

2: 13. 1. 2018 – Víno Jarmila – Dolní Dunajovice
V sobotu 13. ledna 2018 od 18.30 hod nás ochutnávkou 10 vzorků vín z vinařství Víno Jarmila – Dolní Dunajovice provedl ing. Miroslav Kovács. Povídání o víně, technologii i historii vína bylo velice poutavé. K výborným vínům chutnalo zvěřinové menu šéfkuchaře Lukáše Kříže, doplněné domácí palačinkou, zmrzlinou a španělskou sušenou šunkou. Na závěr degustace, která se protáhla téměř do 22 hod., jsme se dozvěděli i o filozofii a nabídce krystalových vín.

1: 16. 12. 2017 – SVŠ Valtice
Cyklus ochutnávek pro pokročilé byl zahájen v sobotu 16. prosince 2017 v 18,30 hod. Ve spolupráci se Střední vinařskou školou Valtice p.o.  jsme připravili předvánoční degustaci školních vín, kterou vedla obchodní zástupkyně ing. Eliška RybářováVelmi chutné 4-chodové menu připravil šéfkuchař Lukáš Kříž. Po skončení řízené degustace (cca ve 20 hod) bylo možné prezentované vzorky zakoupit za sklepní cenu do vinného boxu nebo vzít s sebou domů, což většina účastníků využila. Rovněž tak většina z 15 přítomných pokračovala v příjemném posezení při výborném víně a živé hudbě.