11. ochutnávka pro pokročilé – Tanzberg Mikulov – 23.4.2022

Již 11. ochutnávka pro pokročilé se uskutečnila v sobotu 23. dubna 2022 od 19 hod. Pozvání přijalo vinařství Tanzberg Mikulov, a.s. – Bavory, založené roku 1999. Původní barokní vinařský dvůr v Bavorech u Mikulova je postaven na základech habánských sklepů z roku 1580, které zde sloužily jako desátkový sklep Dietrichsteinů. Patří k neobyčejně vzácným historickým a vinařským památkám u nás. Vinařství Tanzberg produkuje špičková vína z 50 ha vlastních vinic z Pálavy a bezprostředního okolí, a je vybaveno moderní technologií.
Velice zajímavou ochutnávku 9 špičkových vín z portofolia vinařství spojenou s chutným degustačním menu vedl zakladatel a majitel dr. Vladimír Železný s manželkou Konstancií Železnou, předsedkyní představenstva. Dozvěděli jsme se nejen o historii a vzniku vinařství Tanzberg, ale i o vinařství v Evropě a ve světě.

Po úvodním nealko frizzante FRNK jsme ochutnali dva vynikající sekty z řady Black Label vyrobené metodou champagne (Blanc de blanc (CH+RR+RV) a Blanc de noirs (PM+PN), dále 4 bílá vína (RV, RR, CH a SG) a dvě červená excelentní cuvée MAHARAL – Red label a Black label. Pověstnou třešničkou bylo vinné želé z Frankovky. Po skončení řízené degustace si někteří zakoupili nebo objednali vybrané víno za sklepní cenu.