Vážení přátelé, milovníci dobrého vína,

slavnostní otevření vinotéky U KRÁLOVNY ELIŠKY v Brně proběhlo v rekonstruovaných prostorách původní koštárny 29.6.2006. Tím byl zahájen cyklus pravidelných ochutnávek vín moravských vinařství a provoz privátních vinných boxů.
Ve vinotéce nejdete více než 120 vybraných vín předních moravských vinařství, která se zúčastnila našich ochutnávek v předchozích letech. Z těchto jsou nominovaná vína a oceněná Stříbrnou a Zlatou pečetí královny Elišky doplňována do vinného lístku naší vinárny U KRÁLOVNY ELIŠKY. Věříme, že tento vinný lístek, obsahující více než 80 špičkových moravských vín, uspokojí i nejnáročnější klienty, Zde uskladněná vína jsou rovněž určena a nabízena k prodeji za sklepní cenu vinařství členům našeho Klubu královny Elišky a jejich přátelům. Aktuální nabídka zahrnuje více než 1 000 lahví.
Vámi vybraná vína lze objednat telefonicky (+420 733182834) nebo objednávku zašlete prosím na e-mail: vinoteka@ukralovnyelisky.cz  (
objednávkový formulář).  Vyzvednutí je možné v pracovní době u provozního manažera, případně dle domluvy. 

Vinotéka je nejen místem pravidelných klubových setkání nájemců vinných boxů, ale tento historický sklepní prostor se starověkým lisem na víno z roku 1711 je k dispozici všem návštěvníkům vinárny. Uspořádali jsme již 51 společenských večerů s ochutnávkou vín moravských vinařství a vychutnali si více než 1400 vzorků špičkových vín. Dosud bylo uděleno 49 Zlatých pečetí královny Elišky (viz Ocenění) a 224 Stříbrných pečetí (viz Ocenění).

Vinotéka U Královny Elišky disponuje 70 boxy pro privátní archivaci vín, kdy každý nájemce je členem Klubu královny Elišky. Z toho 48 boxů má kapacitu 150 lahví a 22 boxů je pro 75 lahví.