Zelené pivo na zelený čtvrtek – 18.4.2019

příspěvek: Nezařazené | 0

PŘIJĎTE K NÁM OCHUTNAT ZELENÉ PIVO Starobrno Speciál 13 na ZELENÝ ČTVRTEK 18.4.2019 již od 14 hod.
A k tomu speciality k pivu. Těšíme se na Vás.

Zelené pivo 2018

I letos můžete U Královny Elišky ochutnat vynikající starobrněnské Zelené pivo, které již počtrnácté připravil Starobrněnský pivovar.
Ne všichni se vejdou na terasu Pivovarské restaurace. Takže kam jinam? Přece do Elišky – restaurace a vinárny na Mendláku – přes parkoviště za kostelem !

Stáhněte si podrobnou pozvánku a speciální menu vytvořené přesně pro tuto zelenou událost.

Zelené pivo vzniká spojením kvalitní vody, ječného sladu vyrobeného z toho nejlepšího moravského ječmene a toho nejjakostnějšího žateckého chmele. Pivo je vařeno tradičním způsobem na 2 rmuty. Do mladinového kotle se spolu s chmelem během varu přidává i bylinný výluh, který vzniká louhováním několika druhů bylin včetně kopřivy v horké vodě. Díky tomuto způsobu vaření má pivo plnou chuť a příjemnou hořkost. Svou sílu pak Zelené pivo získává spodním kvašením trvajícím osm dnů. Dlouhým zráním při teplotě 1 °C se pivo chuťově zakulacuje a získává svůj typický buket a říz.

Posledním krokem ve výrobě Zeleného piva je přidání likéru pod pečlivým dohledem našeho sládka. Nenechte si na Zelený čtvrtek ujít unikátní pivo charakteristické zelené barvy s bohatou pěnou, příjemnou vůní a neopakovatelnou chutí.