195. klub královny Elišky – 14.5.2024 – vinařství Nepraš

195. klub královny Elišky se uskutečnil v úterý 14. května 2024 od 19 hod. Hostem klubového večera bylo Vinařství NEPRAŠ & Co. – Pavlov. Degustaci převážně suchých bílých vín vedla paní Ludmila Nepraš Veselá. Během ochutnávky jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o historii a filosofii vinařství, výrobě a výběru jejich vín. Po skončení bylo možné si objednat i zakoupit vína za sklepní cenu.
Vinařství NEPRAŠ & Co foto 1Malé rodinné Vinařství NEPRAŠ & Co. založil Arch. Radomír Nepraš s rodinou v roce 2012, po prodeji svého podílu ve vinařství Reisten. Enologem vinařství je rovněž bývalý technolog Reistenu – Ing. Ondřej Veselý. Vinařství se nachází v historickém objektu v České ulici č.p. 187 v Pavlově.
Filozofií vinařství NEPRAŠ & Co. je produkovat vysoce kvalitní vína tolik typická pro oblast Pálavy, a to za použití co nejšetrnějších postupů výroby, což se jim opravdu daří. Vlastní vinice na ploše 7,5 ha obhospodařuje v režimu organického zemědělství. Je certifikované biovinařství a nejen červená, ale i všechna bílá vína kvasí a zrají v dubových sudech. Jsou harmonická a dobře žijí v čase.

Rezervace – tel. 733 18 28 34 – info@ukralovnyelisky.cz